sıkça sorulan sorular

NucleOSS Dental İmplant Markası 2005 yılında Şanlılar Tıbbi Cihazlar LTD ŞTİ kurucusu ve sahibi Salih Şanlı tarafından %100 öz sermaye ile yaratılmış ve günümüzde de yerli olmanın gururu ile üretimine devam etmektedir.

Uluslararası akredite kuruluşlar tarafından denetlenen NucleOSS, Dental İmplant Sektöründe alınması gereken EC, FDA ve ISO 13485 Kalite belgelerine sahiptir. Bunlara ek olarak yüzey temizliği açısından da bağımsız bir kuruluş olan Clean Implant Foundation tarafından Temiz Yüzey sertifikası alan tek Türk İmplant Üreticisidir.

NucleOSS markası 27 ülkeye ihraç edilmektedir.

NucleOSS markasının yurt içinde 16 farklı noktada bayilikleri ve  yurt dışında bölgesel bayilikler üzerinden satış ve servis ağı ile hizmet vermektedir.

NucleOSS markası ile ilgili talep ettiğiniz tüm bilgilere info@nucleoss.com mail adresi veya +90(232) 799 0304 nolu telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

NucleOSS hızlı ve geniş hizmet ağı sağlamak için bayileri üzerinden satış ve servis sağlamaktadır. Doğrudan satışı yoktır. Bölgesel bayii iletişim bilgilerine https://nucleoss.com/iletisim/ linkinden ulaşabilirsiniz.

NucleOSS başta Kemik Seviyeli, Doku Seviyeli ve  Mono Blok olmak üzere dental implant alanında ihtiyaç duyulan tüm endikasyonlara cevap verebilecek ürün yelpazesine sahipti. Ürünlerimizle ilgili daha ayrıntılı bilgilere web sitemizdeki ürünler bölümünü ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. https://nucleoss.com/urunler/

NucleOSS Simante , Vidalı, Kişiye Özel ve Haraketli Protez çözümleri için ihtiyaç duyulan tüm üst yapı seçeneklerini hekimlerin kullanımına sunar. Üst yapı seçenekleri hakkında daha detaylı bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz: https://nucleoss.com/urunler/t6-standard-ust-yapi-secenekleri-307/

NucleOSS T6 implant ailesinin üyesi T6 torQ implant immediat (hemen ve erken) yüklemelerde ihtiyaç duyulan yüksek primer stabilite sağlayacabak yapıda tasarlanmış. Detaylı bilgi için : https://nucleoss.com/urunler/t6-torq-kemik-seviyesi-implant-302/

NucleOSS T3 modeli diş eti seviyeli implant tercihlerinde kullanılabilir. Detaylı bilgi için: https://nucleoss.com/urunler/t3-doku-seviyesi-implant-305/

Hareketli protez tedavilerinde NucleOSS T1 monoblok  3mm implant çapı ve 8mm den 14 mm kadar olan boy seçeneği tercih edilebilir.  Detaylı bilgi için: https://nucleoss.com/urunler/t1-mono-blok-306/

Standart implantların geniş kaldığı yatay kemik kalınlığının az olduğu bölgelerde kullanılmak üzere NucleOSS 3mm çapında SlimEX implantı ile kullanıcıların ihtiyacına cevap vermektedir.

Tüm implant modellerinin cerrahi ve protez aşamalarında hekimlerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kullanıcı dostu cerrahi setlerin yanı sıra, FixON4 Nuygulama seti, doğru implant pozisyonlamasında yardımcı Guide Set, kırık vidaların çıkarılmasında yardımcı kırık vida çıkarma seti, protez planlamaları için protez planlama yardımcı setleri mevcuttur. Daha detaylı bilgi için : https://nucleoss.com/urunler/t6-standard-cerrahi-ve-protez-seti-309/

Dental implant genellikle insan biyolojisi ile uyumlu titanyum malzemeden üretilen ve diş kökü yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay kök olarak tanımlanır. Her türlü diş kayıplarının tedavisinde kullanılır. Kemik içine yerleştirilen implant kemik ile kaynadıktan sonra, porselen dişler implant üzerine vida ya da yapıştırma yöntemi ile bağlanır.

Dental implant; belirli kurallar dahilinde çene kemiğine açılan yuvaya yerleştirilir. Genellikle lokal anestezi yöntemi kullanılan ağrısız bir operasyondur. Uygulama videolarını izleyerek dahaaçıklayıcı ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. İmplant cerrahi uygulama videosu: https://www.youtube.com/watch?v=7LO3A1Aqwo0

Tamamen dişsiz ağızlarda kullanılan tam protezler, kemik erimesine yol açabileceği gibi çiğnemeyi de zorlaştırır. Aynı zamanda damağınıza baskı neticesinde ağrılara da sebep olur. İmplant destekli hareketli/sabit protezler ise daha etkin ve daha fonksiyonel bir çiğneme hareketi sağlayarak konforlu ve sorunsuz bir çözüm sağlar. Bu durumlarda haraketli ve sabit protez çözümlerine başvurabilirsiniz.

Genel sağlık durumu iyi olan; ergenlik çağını tamamlamış, hekim tarafından implant tedavisine uygun bulunan her bireye dental implant yapılabilir.

Kronik şeker hastalarında, Hamilelerde, Kemik gelişimi henüz tamamlanmamış genç bireylerde, Sigara tüketim miktarı aşırı olan kişilerde, Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı olanlarda, Bağışıklık sistemi yetersizliği bulunan hastalarda, Hemofili ve yüksek tansiyon gibi kronik rahatsızlıklara sahip hastalarda, implant uygulaması riskli olabilir bu nedenle hekiminizin önerisine mutlak uyunuz.

Nucleoss
  • Şanlılar Tıbbi Cihazlar Medikal Kimya San.Tic.Ltd.Şti.
  • Adres : İTOB Organize Sanayi Bölgesi İTOB Atatürk Caddesi No:24 35477 Tekeli | Menderes | İzmir | TÜRKİYE
  • Tel : +90(232) 799 0304 (pbx) | E-Posta : info@nucleoss.com
  • Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 08:00 - 17:30
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bir hastanın doktor tarafından tıbbi muayenesi teşhisin yerini tutmaz.
© Copyright 2021 NucleOSS - Tüm Hakları Saklıdır.